Dit citroenkwarktaartje met granolabodem ga je zo lekker vinden, dat ik zeker weet dat je dit easy taartje vaker gaat maken. De onderlaag bestaat uit dadels en granola van Oot granola. Een verantwoorde, zoete en krokante bodem!
De middelste laag is gemaakt van kwark, citroensap en citroenrasp. Uiteraard geeft de citroen een heerlijk frisse smaak aan dit geheel. Ik gebruik agar agar om de middenlaag stevig te maken, dit is namelijk een vegetarisch/veganistische variant van gelatine! Ideaal dus voor de vegetariërs onder ons.
Het taartje top ik natuurlijk af met granola! Het liefst eet ik dit verantwoorde taartje in de ochtend als ontbijt. Eigenlijk net een bakje kwark met granola, maar dan nog lekkerder.


Ingrediënten:
- 5 dadels
- 1 el kokosolie
- 100 gram granola (naar keuze) van Oot granola
- 200 gram kwark
- rasp en sap van een halve citroen
- 2 tl agar agar
- extra granola en citroenschijfjes om de taart af te toppen
Benodigdheden:
- Springvorm van 12 cm
Bereidingswijze:
- Bekleed de springvorm met bakpapier.
- Leg de dadels in een kommetje met kokend water en laat 5 minuten weken.
- Smelt de kokosolie ondertussen.
- Giet de dadels af en mix deze samen met de granola en gesmolten kokosolie in de blender tot een egaal geheel.
- Bekleed de bodem met dit mengsel. Druk aan met een lepel en zet tot gebruik in de koelkast.
- Rasp de citroen en pers uit.
- Verwarm het sap in een steelpannetje en voeg de agar agar toe. Roer even goed door. Meng het agar agar mengsel vervolgens door de kwark en voeg ook de citroenrasp toe.
- Giet de kwark op dadel-granolabodem.
- Laat het taartje minimaal 2 tot 3 uur opstijven in de koelkast.
- Top af met granola en citroenschijfjes.
Zin in meer van dit soort taartjes? Probeer dan eens dit slagroomtaartje met dadelnotenbodem en rood fruit eens of dit mango kwarktaartje met crunchy koekjesbodem.
Heb jij dit taartje of een ander recept gemaakt? Laat dan even een berichtje achter. Of tag mij in jouw foto op Facebook of Instagram. Dat vind ik leuk! Vergeet je niet de #trood te gebruiken?
No Comments